Hafta Sonu Gişe Sıralamaları: 27 – 29 Nisan 2018

25 Nis 2018
HD Film Karnavalı

Wes Anderson’ın yeni filmi Köpek Adası/Isle of Dogs, 38 salonda vizyona girdiği ilk hafta sonunda 3 bin izleyicinin altında kaldı.

37. İstanbul Film Festivali sona ermiş ve son günlerde arka arkaya gelen haberlerle 71. Cannes Film Festivali için iştahımız git gide artmışken diğer yandan Avengers: Infinity War‘a kilitlenmiş durumdayız.

Marvel Sinematik Evreni’nin son halkası olacak Infinity War, Cuma günü Türkiye’de vizyona girecek. Filmle ilgili olarak gelen ilk yorumlar ise oldukça olumlu. Ancak bu geri dönüşlerin arasında en çok dikkat çekeni filmin oldukça cesur ve finalinin de şaşırtıcı olduğu yorumları. Bu iki nokta Marvel filmlerinin her geçen filmle birlikte bayağılaşmasının en önemli nedenlerinden ikisi bana kalırsa. Dolayısıyla bu iki yorumun oldukça değerli olduğunu belirtmek gerek.

Türkiye gişesinde de Infinity War’un merakla beklendiğini Hafta Sonu Gişe Rakamları listesine bakarak söylemek mümkün aslında. Yeni Avengers filminin vizyon arifesinde 51 salonla sinemalara adeta geri dönen Black Panther, ulaştığı 10 binin üzerinde seyirci sayısıyla 5. hafta sonundaki izlenme sayısının bile üzerine çıkmasıyla dikkat çekiyor.

Öte yandan son haftaların dikkat çeken yerli filmi Kelebekler, 4. hafta sonunda ilk kez ilk 10 dışında kalırken toplamda 96 bin izleyicinin üzerine çıktı. Böylelikle filmin 100 bin izlenme barajını geçeceği de garantilenmiş oldu. Bağımsız bir yerli film için 100 bin izleyici barajına ulaşmanın ne denli önemli olduğunu yeniden hatırlatalım.

Wes Anderson’ın Türkiye prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali’nde yapan yeni filmi Köpek Adası ise geçtiğimiz hafta itibariyle vizyona girdi. Ancak yalnızca 38 salonda gösterimde kaldığı hafta sonunda 2.890 ulaşan filmin salon sayısına oranla ortalamanın biraz altında bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Anderson’ın en politik ve belki de en zekice filmlerinden olan Köpek Adası’nı vizyondayken kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?