vizyondaki filmler

vizyondaki filmler etiketine ait haberler listeleniyor.

Bu Hafta Vizyonda Olan Filmler! (9 Şubat 2019)

09 Şub 2019
HD Film Karnavalı

8 Şubat 2019 haftasında 2’si yerli toplam 7 film vizyona giriyor. 

Sarayın Gözdesi

Başrollerinde Olivia Colman, Emma Stone ve Rachel Weisz‘in rol aldığı 10 dalda Oscar adayı olan filmin hikayesi, İngiltere ve Fransa’nın savaş halinde olduğu 18. yüzyılın başlarında geçmekte. Kraliçe Anne’in yakın arkadaşı Lady Sarah, bir yandan narin kraliçe ve onun değişken ruh hali ile ilgileniken diğer yandan onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Saraya yeni gelen Abigail’in, Lady Sarah’nın yanında yükselerek kraliçenin gözdesi olma yolunda Lady Sarah’ya meydan okuyacaktır.

Sisters Biraderler

1850’lerin Oregon’unda geçen hikaye, şöhretiyle nam salmış suikastçi Sisters Kardeşler Eli ve Caharli’ye altın avcısı Herman Kermitt’i öldürmek üzere verilen zorlu görev üzerinden ilerlemekte. Başrolerini John C. Reilly, Joaquin Phoenix ve Jake Gyllenhaal‘ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Jacques Audiard var.

Asla Gözlerini Kaçırma

2. Dünya Savaşı sonrasında Doğu Almanya’da resim eğitimi almakta olan Kurt Barnert (Tom Schilling) ile moda bölümü öğrencisi Elisabeth Seeband (Paula Beer) ile arasında tutkulu bir aşk başlar ve sonunda evlenirler. Ancak ülkesinin hakim sanatsal akımı Sosyalist Gerçekçilik bünyesinde istediği eserleri ortaya koyamadığını düşünen Kurt, eşiyle Batı Almanya’ya kaçar. Düsseldorf’ta kendi sanatsal dilini arayan genç adam, Elisabeth’in, savaş yıllarında Nazi Partisi’nin yüksek rütbeli bir yetkilisi olan jinekolog babası Carl’ın (Sebastian Koch) etkisini ve savaş yıllarında kaybettiği teyzesi Elisabeth’in (Saskia Rosendahl) hatırasını sürekli yakınında hissedecektir.

Lego Filmi 2

Lego Duplo saldırısı altındaki şehirde her şey hızla yok olmaktayken; Emmet, Lucy ve Batman istilacıları geri püskürtmek ve şehri eski düzenine kavuşturmak için keşfedilmemiş dünyalara doğru bir yolculuğa çıkacaktır. Kendi becerilerini sınarken cesaretlerini de ortaya koyacakları bu zorlu mücadelede, şehir harabeleri arasında keşfedilen bir robot tehlikenin dozunu artıracaktır. Filmin seslendirme kadrosunda ise başta Chris Pratt ve Elizabeth Banks olmak üzere pek çok tanıdık isim var.

Mucize Uğur Böceği

Rube, en büyük hayali böcek cenneti olan Altın Kanyon’a gitmek olan ama cam bir fanus içinde yaşayan bir uğur böceğidir. Zor durumda olan Master Water isimli bir yusufçuğa yardım eden ve onu kaldığı laboratuvara götüren Rube, Master Water’a da Altın Kanyon seyehatine katılmayı teklif eder fakat beklediği cevabı alamayınca tek başına yola koyulur. Ancak hayallerine ulaşmak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Çin yapımı yeni animasyon filminin seslendirme kadrosunda ise Haylie Duff, Jon Heder ve Norm Macdonald gibi isimler var.

Babamın Kemikleri

Yaşadığı trajik bir olayın ardından çocuk yaşta köyünü terk edip kendisine bir aile kuran Ömer (Cem Davran), köyüne bir daha dönmemeye ant içmiştir. Fakat ölüm döşeğinde olan annesinin oğluna vasiyeti, kocasının yanına gömülmektir ama bu mümkün değildir çünkü Ömer köye gitmeyi reddetmiştir. Bunun üzerinde annesinin, kocasının kemiklerini getirmesini istemesi üzerine Ömer oğlunu da yanına alarak istemeye istemeye annesinin vasiyetini yerine getirecektir.

Sir-Ayet

Kocasının ölümünden sonra kendini toparlayamayan Hicran’ın en büyük destekçisi kızı Gizem’dir. Bir yıldır geçirdiği zor zamanların üstesinden gelemeyen Hicran, kızının tavsiyesi üzerine psikologa gitmeye başlar. İlaçlarını düzenli kullanmadığı için bir gelişme kaydedemeyen Hicran, şehir dışına çıkmanın kendisine iyi geleceğini düşünerek kızı Gizem’i İstanbul’da bırakarak farklı bir şehre gider. Gizem okulda olduğu sırada komşularından aldığı kötü bir haberle yanına 3 arkadaşını da alarak annesinin yanına gider, fakat gördüklerini sindirmek hiç de kolay olmayacaktır. Korku türündeli filmin oyuncu kadrosunda Demet Oran, Aydan Akboğa, Gizem Terzi ve Ali Burak Küçük gibi oyuncular yer alıyor.

Bu Hafta Vizyondaki Filmler (4 Haziran 2018)

04 Haz 2018
HD Film Karnavalı

4 Haziran 2018 haftasında 3’ü yerli toplam 7 film vizyona giriyor. 

Cüce Dedektif Şerlok

Cino ve Jülyet’in tek istekleri yeni bahçelerini ilkbahara hazır hale getirmektir. Fakat gizemli birinin Londra’daki tüm bahçe cücelerini kaçırdığını fark ederler. Kendi bahçelerindeki diğer cücelerin de kaçırıldığını fark ettiklerinde aranacak tek bir kişi kalmıştır: Cüce Dedektif Şerlok!

Kasırgada Vurgun

Suçlulardan oluşan bir ekip, kasırga tehdidini fırsat bilerek ABD Mint tesislerinden 600 milyon dolar çalar. Fakat kasırganın şiddetini arttırması planlarını alt üst eder. Onlara karşı koymak için şehirde sadece bir meteorolog, meteoroloğun ağabeyi ve bir hazine yetkilisi kalmıştır. Bu üç kişi korkunç kasırgada hem hayatta kalmaya, hem de bu soygunu önlemeye çalışacaktır.

Ahlat Ağacı

Nuri Bilge Ceylan’ın prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan filmi Ahlat Ağacı, üniversiteyi bitirdikten sonra taşradaki memleketine dönen Sinan’ın, yazdığı kitabı bastırmak için gereken parayı bulmaya çalışmasını konu alıyor. Sinan bir yandan para bulmaya çabalarken, diğer yandan da ailesi ve geçmişte tanıdığı insanlarla yüzleşecektir.

Cin-i Ayet

Uğur Akünlü’nün yönetmenlik koltuğunda oturduğu Cin-i Ayet, yalnız yaşayan ve hayatını cinlerle savaşmaya adayan Salih’in hikayesini anlatıyor. Salih, küçük bir çocukken ailesine musallat olup katleden ifritten intikam almak isterken, kendini ifrit ordusu padşiahı Se’nik’in kurallarını koyduğu bir lanetin içinde bulur. İfritlerle mücadele ederken, varlığını yeni öğrendiği kardeşi Serpil’i de korumak zorunda kalır.

Deniz ve Güneş

Babasının ısrarları sonucu Nurperi adında, iyi tanımadığı bir kızla mantık evliliği yapmak zorunda kalan Deniz, evlilik arefesinde bir sualtı dalış aktivitesi esnasında Güneş’le tanışır. Güneş’i işitme engelli zanneden Deniz, onunla iletişim kurmak için işaret dili öğrenince aslında işitme engeli bulunmayan Güneş de Deniz’in işitme engelli olduğunu düşünür. Bu yanlış anlama, ikili arasında büyük bir aşkın fitilini ateşler.

Sürükleniş

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Sürükleniş, birbirlerine aşık olup hayatlarının macerasına atılan iki insanı konu alıyor. İki genç denize açılır ancak kısa bir süre sonra tarihte görülmemiş büyüklükte bir kasırganın ortasında kalırlar. Ünlü yönetmen Baltasar Kormakur’un yönettiği filmin başrollerini Shailene Woodley ve Sam Claflin paylaşıyor.

Kitap Kulübü

Diane Keaton ve Jane Fonda’nın başrollerini paylaştığı Kitap Kulübü’nde aşk hayatlarını bir kenara bırakan dört yakın arkadaşın, kurdukları kitap kulübüyle değişen hayatları anlatılıyor. Aylık kitap kulüplerinde Grinin Elli Tonu’nu okuyan dört arkadaş, sonsuza dek kapattıklarını düşündükleri aşk defterini yeniden açarlar. Düşündüklerinin aksine hayatlarının yeni bölümü, en iyi bölümü olacaktır.